ثبت نام

347498

 

در این بخش می­‌خواهیم برای شروع کار، یک کاربر را عضو Skype کنیم و بتوانیم توسّط نرم­افزار Client آن وارد شویم و از سرویس‌­های آن استفاده کنیم.

برای شروع از سمت چپ، وارد Users شوید و بر روی Enable users کلیک کنید.

1

برای اضافه کردن کاربر به لیست، بر روی Add کلیک کنید.

2

در این صفحه باید در قسمت Search، نام کاربر مورد نظر را وارد و بر روی Find کلیک کنید، بعد از پیدا کردن کاربر بر روی OK کلیک کنید.

12121

در این صفحه در قسمتAssign users to a pool باید Pool خود را انتخاب و در قسمت SIP URL، گزینه­‌یUse the following format را انتخاب کنید و بر رویEnable  کلیک کنید.

4

بعد از اینکه کاربر را به لیست اضافه کردیم، اوّلین کاری که انجام می­دهیم، این است که نرم­‌افزار کلاینت Skype را روی یکی از سیستم­‌های کاربران نصب کنیم و تست بگیریم.

برای اینکه نرم‌­افزار کلاینت Skype را دانلود کنید باید بسته‌­ی آفیس 2016 را از لینک زیر دانلود کنید:

http://p30download.com/fa/entry/60813/

بعد از دانلود آفیس در لیست انتخاب نرم‌­افزار­های آن، گزینه­‌ی Skype For Business را انتخاب کنید تا نصب شود.

5

همانطورکه در شکل روبرو مشاهده می­‌کنید، کاربر User2 توانست به سرور Skype وارد شود و حالا می­تواند با کاربران خود صحبت کند.

6

ورود کاربران به Skype از طریق سیستم خارج از شبکه:

زمانی­‌که کاربر در شبکه­‌ی داخلی بخواهد به Skype متّصل شود، به راحتی و بدون هیچ خطایی این کار انجام خواهد شد، امّا اگر این کاربر بخواهد با سیستمی خارج از شبکه، وارد شود، چه باید کند؟

فرض را بر این می­گیریم که با VPN به شبکه­ی داخلی متّصل شده­اید و می­خواهید به Skype خود متّصل شوید و با دوستان خود صحبت کنید، با خطای روبرو مواجه خواهید شد که این خطا مربوط به نداشتن گواهینامه­ی معتبر سرور Skype است که باید این گواهینامه را تهیّه و به کلاینت معرّفی کنید.

 7

برای دریافت گواهینامه باید وارد سرور Active  شوید و گواهینامه را به روش زیر دریافت کنید و در کلاینت کاربر ثبت کنید.

وارد Search شوید و سرویس IIS را اجرا کنید و به مانند شکل روبرو از سمت چپ بر روی نام دومین کلیک کنید و در لیست مورد نظر بر روی Server Certificate کلیک کنید.

8

در این قسمت بر روی گواهینامه­ای که آخر آن CA دارد، دوبار کلیک کنید.

9

در این صفحه وارد تب Details شوید و بر روی Copy to file کلیک کنید و در صفحه­ی باز شده بر روی Next کلیک کنید تا به صفحه­ی زیر برسید.

10

در این صفحه، یک آدرس و یک نام به دلخواه خود وارد کنید تا گواهینامه در محل مورد نظر ذخیره شود؛ بر روی Next کلیک کنید و بعد بر روی Finish کلیک کنید.

با این کار گواهینامه برای انتقال به سرور دیگر آماده شده است وگواهینامه‌­ی مورد نظر را کپی بگیرید و به کلاینت مورد نظر خود انتقال دهید.

11

بعد از کپی کردن فایل در کلاینت مورد نظر بر روی آن کلیک راست کنید و بر روی گزینه­‌ی Install Certificate کلیک کنید.

12

در شکل زیر، ابتدا گزینه­‌یPlace all certificates in the following store را انتخاب و بر روی Browse کلیک کنید و در شکل باز شده­ی بالا، گزینه­‌یTrusted Root…  را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید و بعد Next کنید و در آخر بر روی Yes کلیک کنید تا گواهینامه برای کاربر مورد نظر ثبت شود.

13

همانطورکه مشاهده می­کنید، بعد از اینکه گواهینامه وارد کلاینت شد و با کلیک بر روی Sign in از شما درخواست رمز عبور کاربر شده است.

به این صورت توانستیم به راحتی این کار را انجام دهیم، امّا اگر سرور Skype شما تحت دومین باشد، دیگر به این مراحل نیازی نیست.

14

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید