مطلب مورد نظر خود را در کادر زیر وارد کنید

ثبت نام

 outlook logo 5b106be0ff1b780036cb16f5

بررسی Outlook در Exchange
بعد از اینکه نحوه‌­ی معرّفی متّصل شدن Outlook را بررسی کردیم، کاربر مورد نظر می­تواند از طریق Outlook برای کاربران خود، ایمیل، ارسال و دریافت کند.
در شکل زیر، برنامه­‌ی Outlook را مشاهده می­‌کنید که وارد منوی file آن شده­ایم؛ در این صفحه اطّلاعاتی را در مورد account به ما می­دهد. در قسمت اوّل، نام ایمیل کاربر و نوع میزبان ایمیل را مشخّص کرده است؛ در قسمت Access this account on the Web، آدرس وبی­ مشخّص شده است که کاربران می­توانند از طریق وب هم وارد ایمیل خود شوند؛ در قسمت آخر هم حجم ایمیل برای کاربر مورد نظر مشخّص شده است که حجم آن2  گیگابایت است؛ در مورد کار با Outlook در این کتاب بحثی نمی­‌کنیم، چون این مبحث ساده است و مبحث­های مهم­تری وجود دارد که باید به آن بپردازیم، اگر چنانچه مشکلی داشتید با من تماس بگیرید.

1

کار با ایمیل تحت وب برای کاربران در Exchange:
در این قسمت می­خواهیم ایمیل تحت وب که معروف به OWA است را بررسی کنیم. این سرویس به کاربران این امکان را می­دهد که بتوانند از طریق وب و بدون نیاز به نرم­‌افزار خاصّی به امکانات ایمیل Exchange دست پیدا کنند.
برای شروع، کاربران می­توانند از طریق لینک زیر وارد سرور ایمیل شوند:
https://exchange/OWA/
در آدرس بالا باید به جای کلمه­ی Exchange، نام سرور exchange خود را وارد کنید.
همان‌طور که در شکل زیر مشاهده می­کنید، وارد سرویس وب Outlook شدیم؛ برای ورود به این سرویس باید نام کاربری را به همراه رمز عبور وارد کنید، توجّه داشته باشید، در قسمت مدیریّتی Exchange می­توان تغییراتی انجام داد تا کاربر فقط نام کاربری خود را وارد کند و نیاز به نام دومین نداشته باشد که این کار را در ادامه انجام خواهیم داد.

1

در صفحه‌­ی زیر می­توانید زبان مورد نظر خود را که زبان فارسی هم در لیست است را انتخاب و منطقه‌­ی زمانی را مشخّص کنید و بر روی Save کلیک کنید.

1

در تصویر زیر صفحه‌­ی اوّل را مشاهده می­کنید، اگر از سمت چپ و بالا بر روی آیکون مشخّص شده کلیک کنید، چهار گزینه مشاهده می­کنید که این گزینه­‌ها شامل ایمیل، تقویم، افراد و کارها است که هر کدام برای کار خاصّی مشخّص شده­اند.

1

برای ارسال ایمیل در صفحه‌ی زیر بر روی New کلیک کنید.

1

در قسمت To می­توانید نام کاربر مورد نظر خود را وارد کنید و بعد اطّلاعات مورد نظر خود را وارد و بر روی Send در بالا کلیک کنید تا ایمیل ارسال شود، البتّه اگر پیوستی داشته باشید می­توانید بر روی Attach کلیک کنید.

1

برای ورود به تنظیمات ایمیل و برای بهره­گیری از امکانات، بر روی آیکون مورد نظر در شکل زیر کلیک کنید و در منوی باز شده بر روی Optiosn کلیک کنید تا وارد تنظیمات ایمیل شوید.

1

در این صفحه از سمت چپ از قسمت General بر روی My account کلیک کنید؛ در این قسمت، کاربران می­توانند اطّلاعات تکمیلی خود را وارد کنند، با این کار اطّلاعات در سرورActive  ثبت خواهد شد و مدیر شبکه می­تواند از این اطّلاعات استفاده کند؛ گزینه‌ی بعدی،change theme است که زیرMy account قرار دارد، این گزینه برای تغییر نمای ظاهری ایمیل شما کاربرد دارد؛ گزینه‌ی بعدی، Keyboard shortcuts می­باشد که با انتخاب یکی از گزینه­‌ها می­توانید از کلید میانبر مربوط به همان سرویس ایمیل استفاده کنید که به صورت پیش­فرض، Outlook می­‌باشد؛ گزینه‌ی بعدی، Manage apps است که مربوط به نرم­افزارهایی است که می­توانید به طور مستقیم از سایت مایکروسافت دریافت کنید و هم خودتان آن را ایجاد کنید، این نرم‌­افزارها به عنوان نرم افزار­های سودمند شناخته می­شوند.

1

قسمت بعدی، مربوط به Mobile Device است که دستگاه­های موبایل متّصل به این ایمیل را می­توانید مشاهده و مدیریّت کنید؛ در قسمتLight Version هم می­توانید با انتخاب تیک گزینه‌ی مورد نظر، نمای Light را برای ایمیل خود فعّال کنید که در شکل زیر مشاهده می­کنید.

1

اگر ورژن Light را فعّال کردید و دوباره می­خواهید به ورژن قبلی برگردید، به مانند شکل زیر عمل کنید و از ایمیل خارج شوید.

1

گزینه­‌های دیگری هم هستند، مانند Region and Time zone که می­توانید منطقه­ی زمانی و کشور خود را مشخّص کنید؛ گزینه‌ی Text Messaging سرویسی است که در ادامه، روی آن کار خواهیم کرد.
در قسمت­های دیگر تنظیمات ایمیل می­توانید تنظیماتی مانند تعیین امضا، ارسال اتوماتیک پاسخ، مسدود کردن کاربر و ... که در صورت نیاز می­توانید از آنها استفاده کنید.

1

تغییر روش ورود کاربران به Outlook تحت وب:
در این قسمت می­خواهیم روش ورود کاربران به نرم‌­افزار تحت وب Outlook را تغییر دهیم، به این صورت که دیگر نیاز نباشد کاربر قبل از نام کاربری خود، حتماً نام دومین را وارد کند وتنها با وارد کردن نام کاربری خود وارد ایمیل خود شود.
همان‌طور که در شکل زیر مشاهده می­کنید، کاربر مورد  نظر نمی­تواند با نام کاربری sh.mohebi وارد ایمیل خود شود و حتماً باید نام دومین را به همراه نام کاربری وارد کند، یعنی به صورت 3isco\sh.mohebi.
 
برای اینکه هر دو حالت را فعّال کنیم، وارد قسمت مدیریّتی Exchange 2016 می­شویم.

1

در صفحه­ مدیریّت از سمت چپ بر روی Server کلیک کنید و در صفحه‌ی باز شده بر روی تب virtual directories کلیک کنید و از لیست مورد نظر گزینه‌ی OWA را انتخاب و بر روی دکمه­‌ی ویرایش کلیک کنید، یا دوبار بر روی گزینه‌ی OWA کلیک کنید.

1

در این صفحه از سمت چپ بر روی authentication کلیک کنید و در صفحه‌ی باز شده، گزینه‌یUse forms-based authentication را انتخاب کنید که سه گزینه‌ی دیگر، زیر مجموعه­‌ی آن هستند که گزینه‌ی اوّل، یعنی Domain\user name، همان روشی است که همه­ی کاربران در حال حاضر با وارد کردن نام دومین، قبل از نام کاربری وارد ایمیل خود می­شوند، گزینه‌یUser principal name (UPN) که اگر این گزینه را انتخاب کنید، باید نام کاربری خود را به صورت User@domain.com وارد کنید که در این قسمت باید به جای domain.com، نام کامل دومین خود را وارد کنید و به جای USER، نام کاربری خود را وارد نمایید. این روش، راه معمولی است که کاربران ایمیل­های عمومی، مانند Gmail و Yahoo از آن استفاده می­کنند؛ گزینه‌ی آخر هم User name only است که با انتخاب آن باید با کلیک بر روی Browse، نام دومین مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی Save کلیک کنید.

1

با انجام کار بالا، پیغام اخطار زیر اجرا می­شود که به شما خسته نباشید می­گوید و اعلام می­دارد که اگر چنانچه مایلید این تنظیماتی که انجام دادید بر روی سرور اعمال شود، وارد سرور Exchange شوید و دستور iisreset /noforce را در CMD اجرا کنید.

1

پس، وارد سرور Exchange شوید و دستور iisreset /noforce را در CMD اجرا کنید.

1

با انجام کار، کاربران می­توانند با نام کاربری خود وارد ایمیل شوند.

1

منبع: کتاب آموزشی ایکسچنج و اسکایپ فرشید باباجانی

مطالب مرتبط:
تنظیمات اوّلیه‌ی سرور Exchange 2016 - جلسه دوم

نصب و راه اندازی سرور Exchange 2016 - جلسه اول

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 باما در تماس باشید.

 


ایران/ استان تهران / تهران
09199926216