ثبت نام

https://www.pc-canada.com/dd2/img/item/300x300-Original/0/00WH138.jpg

بعد از اینکه سرور HP را در مراحل قبل پیکربندی کردید، در این مرحله باید سیستم‌عامل ESXI را روی سرور نصب کنید؛ برای این کار، شما باید آخرین ورژن ESXI را از سایت VMware یا سایت­های سرورهای ESXi دانلود کنید که برای این کار می­توانید از لینک زیر استفاده کنید.

http://www8.hp.com/us/en/products/servers/solutions.html?compURI=1499005#tab=TAB4

بعد از ورود به صفحه‌ی موردنظر، به پایین صفحه، Scroll کنید و به ‌مانند شکل زیر بر روی آخرین ورژن سیستم‌عامل ESXI که برای سرور HP است، کلیک کنید تا شکل بعد ظاهر شود

1

در این قسمت، بنا به نیاز خود یکی از نسخه‌ها را انتخاب می­کنیم که در اینجا، نسخه­‌ی ISO را انتخاب و بر روی Download کلیک می­کنیم.

توجه داشته باشید که برای دانلود این اطلاعات باید عضو سایت Vmware شوید.

2

بعد از دانلود سیستم‌عامل ESXI آن را بر روی CD و یا DVD رایت کنید و درون سرور HP قرار دهید و از طریق CD مربوط به سرور به ‌مانند قبل که توضیح دادم، Boot کنید.

بعد از Boot شدن سرور، شکل زیر ظاهر می­شود که باید با فشار دادن کلید Enter گزینه­‌ی 1 را انتخاب کنید.

کمی زمان نیاز است تا CD اجرا شود...

3

بعد از Load شدن اطلاعات، شکل مقابل ظاهر می­شود که برای ادامه­‌ی کار باید بر روی Enter فشار دهید تا کار ادامه یابد.

4

در این قسمت هم اگر قراردادنامه­‌ی شرکت VMware را می­پذیرید، روی F11 فشار دهید.

5

در این قسمت، هارد دیسک خود را انتخاب و بر روی Enter فشار دهید.

6

در این قسمت، زبان مورد نظر خود را انتخاب و بر روی Enter فشار دهید.

7

در این قسمت باید یک رمز عبور برای کاربر root وارد کنید؛ این رمز عبور برای ورود به کنسول ESXi به کار خواهد رفت، بعد از وارد کردن رمز عبور، بر روی Enter فشار دهید.

8

در این قسمت، همه ‌چیز برای نصب فراهم است که برای شروع باید بر روی کلید F11 فشار دهید.

9

بعد از اتمام نصب، شکل زیر ظاهر می‌شود که برای کامل شدن مراحل، بر روی Enter فشار دهید تا سیستم Restart شود.

10

بعد از نصب و Reset شدن سرور، شکل زیر ظاهر می‌شود که برای کانفیگ آن باید بر روی کلید F2 فشار دهید.

11

در این قسمت، باید رمز عبوری را وارد کنید که در مرحله‌­ی نصب وارد کردید؛ روی Enter فشار دهید.

 12

در این قسمت، گزینه‌یConfigure Management Network را انتخاب کنید تا کار تنظیم IP address و کارت شبکه را انجام دهیم.

13

همان­طور که از قبل بیان کردم، سرورها از چند کارت شبکه تشکیل‌شده­اند که برای اینکه بتوانیم، تنظیمات اولیه را انجام دهیم، باید یکی از کارت شبکه­ها را از طریق کابل به یک لپ تاپ یا سیستم دیگری متصل کنیم، پس قبل از همه چیز، اول به مانند شکل زیر وارد قسمتNetwork Adapters می­شویم و با استفاده از کلید جهت­نما و Space کارت شبکه­‌ی مورد نظر خود را انتخاب می­کنیم، توجه داشته باشید که لپ­تاپی که قرار است تنظیمات را روی سرور اعمال کند، به همان پورتی متصل شود که شما در این قسمت انتخاب می­کنید، بعد از انتخاب کارت شبکه به صفحه­‌ی قبل بر می­گردیم و برای تنظیم IPV4 گزینه‌ی IP Configuration را انتخاب می­کنیم تا شکل بعد ظاهر شود.

14

15

در این قسمت، اول گزینه‌یSet static IP address… را با فشار دادن کلید Space انتخاب کنید و بعد، آدرس IP خود را وارد و Enter کنید، بعد از این کار، چند بار بر روی Esc فشار دهید تا به صفحه‌یاول برگردید، بعد بر روی F12 فشار دهید و رمز عبور را دوباره وارد کنید و بعد بر روی F11 کلیک کنید تا سرور Restart شود.

16

خوب تا اینجا سرور را Config کردیم و حالا باید از طریق نرم‌افزار vSphere Client به سرور ESxi متصل شویم، برای این کار لپ­تاپ یا سیستم خود را در رنج شبکه­ی مورد نظر قرار می­دهیم، یعنی رنج 192.168.10.0 بعد از آن باید نرم‌افزارvsphere Client  را از سایت Vmware دانلود کنیم.

لینک دانلود از سایت TopDownload

 

بعد از دانلود، نرم‌افزار را نصب کنید، که نصب آن ساده است و نیاز به توضیح ندارد، بعد از نصب، نرم ‌افزار را اجرا کنید، توجه داشته باشید که این نرم ‌افزار باید داخل سیستم­عامل ویندوز نصب شود.

به مانند شکل زیر، در قسمت IP Address آدرس سرور را که در مرحله­ی قبل تنظیم کرده­ایم را وارد می­کنیم، بعد از آن نام کاربری و رمز عبور مربوط را وارد و بر روی Login کلیک می­کنیم.

17

بعئد از کلیک بر روی Login شکل زیر ظاهر می­شود که مربوط به Certificate سرور ESXi است که باید بر روی Ignore کلیک کنید.

اگر هم می­خواهید نمایش داده نشود، تیک گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید.

18

بعد از این کار، پیغام زیر ظاهر می­شود و به این موضوع اشاره دارد که ESXI که در حال استفاده از آن هستید، غیر مجاز است و باید سریال آن را وارد کنید؛ بعد از خرید سریال باید کارهای زیر را انجام دهید.

19

به مانند شکل زیر از سمت چپ بر روی آدرس سرور کلیک کنید و از سمت راست، تب Configuration را انتخاب کنید و در صفحه­‌ی مشخص شده، به مانند شکل زیر گزینه‌­ی Licensed Features را انتخاب و بر روی گزینه‌ی Edit کلیک کنید.

20

در این شکل، گزینه‌ی Assign a new… را انتخاب و بر رویEnter Key کلیک کنید و بعد، سریال برنامه را وارد کنید و بر روی ok کلیک کنید.

بعد از این کار، سرور به صورت کامل فعال می­شود.

21

برگرفته شده از کتاب مدیر شبکه 1 نوشته فرشید باباجانی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید