مطلب مورد نظر خود را در کادر زیر وارد کنید

ثبت نام

 http://www.ebuyph.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/p/c/pc-hub.jpg

این قسمت از آموزش برای افراد مبتدی ایجاد شده است که تا به حال دو سیستم را نتوانستند از طریق کابل شبکه به هم متّصل کنند.

فرض را بر این می‌گیریم که دو سیستم واقعی داریم و می‌خواهیم این دو را به یکدیگر، شبکه کنیم، برای این کار نیاز به یک کابل شبکه با سوکت RG45 داریم که امیدوارم این کابل را در اختیار داشته باشید، البتّه با نرم‌افزار مجازی، مانند VMware workstation یا Hyper-V می‌توانید دو سیستم ایجاد و آنها را به صورت مجازی شبکه کنید.

1

در شکل بالا، قسمت پشت یک سیستم را مشاهده می‌کنید که دارای یک پورت شبکه است و در اکثر سیستم‌های امروزی وجود دارد، شما باید کابل شبکه را در این پورت و کابل دیگر را در سیستم زیریی خود قرار دهید، بعد از این کار می‌توانید وارد سیستم شوید و عملیّات آدرس­دهی را آغاز کنید.

زمانی که وارد ویندوز شدید در سمت راست نوار ابزار بر روی آیکون Network کلیک راست کنید و گزینه‌ی Open Network…. را انتخاب کنید.

2

در این صفحه بر روی نام کارت شبکه­‌ی خود که به صورت پیش­‌فرضLocal Area Connection است، کلیک کنید.

3

در این قسمت و در صفحه­‌ی اوّل بر روی Properties کلیک کنید و در صفحه­‌ی بعد از لیست مورد نظر، گزینه‌ی IPV4 را انتخاب و بر روی Properties کلیک کنید.

4

در این قسمت، گزینه‌­یUse the following Ip address  را انتخاب کنید و یک آدرس IP، به مانند شکل زیر وارد کنید، توجّه داشته باشید اگر در این سیستم، 192.168.1.1 وارد کردید در سیستم زیر باید 192.168.1.2 وارد کنید تا مشکلی پیش نیاید، بعد از این کار بر روی OK کلیک کنید.

توجّه داشته باشید، اگر چنانچه می‌خواهید نحوه‌ی آدرس‌­دهی را بیاموزید، می‌توانید کتاب CCNA بنده را مطالعه کنید.

5

بعد از اینکه به هر دو سیستم، آدرس دادید باید سرویس Firewall آنها را نیز غیر فعّال کنید که برای این کار در منوی start، سرویسFirewall  را جستجو وآن را به مانند شکل زیر اجرا کنید.

این کار را در هر دو سیستم انجام دهید.

6

در این قسمت واردTurn Windows Firewall on or off  شوید.

7

در این صفحه، هر دو قسمت را بر روی Turn Off قرار دهید تا فایروال خاموش شود، اگر تنظیمات قبل را به درستی انجام داده باشید، دو سیستم به راحتی می‌توانند همدیگر را پیدا کنند.

8

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 باما در تماس باشید.

 


ایران/ استان تهران / تهران
09199926216