ثبت نام

بعد از اینکه در قسمت قبل، سرویس FireWall Marking را راه­‌اندازی کردید و تمام کانکشن‌­های اینترنت علامت‌­گذاری شدند، می­توانید با استفاده از روشی که عرض می­‌کنم، کاربران را روی یک خط اینترنت خاص قرار دهید، مثلاً اگر 50 کاربر دارید، می­توانید 30 تای آنها را روی یک خط و 20 تای دیگر را روی خط دیگر قرار دهید که با هم این موضوع را بررسی می­‌کنیم.

اگر بخواهیم فقط یک کاربر را روی یک خط اینترنت خاص قرار دهیم، باید به این صورت عمل کنیم که وارد IP >> FireWall می­شویم و از تب Mangle، بر روی آیکون + کلیک می­کنیم.

1

 

در تب General و از قسمت Chain گزینه­ی Prerouting را انتخاب کنید و در قسمت SRC. Address، آدرس IP کاربر مورد نظر خود را وارد کنید و بعدازآن، وارد تب Action شوید.

2

از قسمت Action، گزینه­یMark Routing را انتخاب کنید و از قسمت New Routing Mark، خط اینترنت مورد نظر خود را انتخاب کنید که در اینجا پارس آنلاین انتخاب شده است، بعد از انتخاب بر روی Ok کلیک کنید

3 3 3

همان­طور که مشاهده می­کنید، کاربر با آدرس 172.16.1.79 بر روی خط پارس آنلاین قرار گرفت

3 3

این موضوع را می­توان از سایت­های اینترنتی، مانند whatismyip.com مشاهده کنید که این موضوع در تصویر مقابل مشخص شده است.

4

در قسمت قبل، فقط یک کاربر را روی یک خط اینترنت قرار دادیم و حالا می­خواهیم، چندین کاربر را بر روی یک خط خاص قرار دهید، می­توانیم برای هر کاربر به صورت جداگانه یک Mangle تعریف کنیم، اما این کار وقت­گیری خواهد بود، برای حل این مشکل باید از Address List در روتر میکروتیک استفاده کنیم، در این Address List، همه‌­ی کاربرانی که نیاز است روی خط اینترنت خاص قرار بگیرند، در یک Address List قرار می­گیرند و بعد تنها با تعریف یکRule ، همه­ی کاربران بر روی یک خط قرار می­گیرند.

از طریق منوی IP، گزینه­ی FireWall را انتخاب کنید و وارد تبAddress List شوید و بر روی + کلیک کنید.

5

در این صفحه، در قسمت Name یک نام به دلخواه خود وارد کنید و بعد در قسمت Address باید IP مربوط به کاربر مورد نظر را وارد کنید و در آخر بر روی Apply کلیک کنید، بعد از ایجاد address بر روی Copy کلیک کنید و آدرس IP دیگری را وارد کنید و بر روی Apply کلیک کنید؛ این کار را برای تعداد کاربر مشخص خود انجام دهید.

6

همان­طور که مشاهده می­کنید، 6 تاAddress List با نام ParsOnline به لیست اضافه شده است و همه چیز فراهم است تا همه­ی آنها را روی یک خط قرار دهیم.

7

دوباره در همان سرویس Firewall، وارد تب Mangle شوید و بر روی + کلیک کنید.

در تب General از قسمت Chain گزینه­ی Prerouting را انتخاب کنید و بعد، وارد تب Advanced شوید.

8

در این Anvanced از قسمتSrc. Address List، باید همانAddress List  را انتخاب کنید که در قسمت قبل ایجاد کردید؛ بعد از این کار، وارد تب Action شوید.

9

در قسمت Action، گزینه­یMark Routing را انتخاب کنید و در قسمت New Routing Mark، گزینه­ی مربوط به خط پارس آنلاین را انتخاب و بر روی ok کلیک کنید.

10

با این کار تمام آدرس­‌هایی که در لیست ParsOnline بودند، بر روی خط پارس آنلاین قرار می­گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید