مطلب مورد نظر خود را در کادر زیر وارد کنید

ثبت نام
seshanbeSard

 کتاب شعر سه‌شنبه سرد

 آزاده تیشه برسر شاعر مجموعه «سه‌شنبه سرد» درباره مجموعه شعرش عنوان کرد: این مجموعه دربردارنده‌ی ۵۲ شعر کوتاه و بلند در قالب نیمایی است که در ۱۵۹ صفحه سروده شده است. این مجموعه از سوی انتشارات سیب سرخ در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.
تیشه برسر عنوان کرد: از دیدگاه نقد ادبی شاعر باید با آشنایی‌زدایی و هنجارگریزی واژگانی، زمانی، معنایی و… با نگرشی هنرمندانه به این امور دست پیدا کند تا شعر را به گستره‌ای زیباتر برساند.
این شاعر با تأکید بر اینکه برای شعر هیچ تعریف جامعی نیست، بیان کرد: ما کتابی به اسم شعر چیست نداریم که بگوید این است و جز این نیست. شعر، آزادی است و به قول رضا براهنی در طلا در مس، شعر خانه‌ی توست. در خانه‌ات چقدر آزادی، پس همان‌طور بنویس.
تیشه برسر، شعر را یک الهام ذهنی دانست و گفت: شعر آمدنی بُوَد نه آموختنی، یک بدیهه جوششی است نه کوششی. رستاخیر کلمات، تصاویر، معنا و بافت خیال با بهره‌گیری از احساسات و شعوری همراه با درد است. اگر شعری شما را به درد و احساس همراه با آرامش درونی و ذوق نرساند، هرگز آن را نخوانید.
وی گفت: پرده‌ای بین شاعر و خواننده‌ی شعر وجود دارد که با زبان گره خورده است و در تاروپود آن آهنگ دل‌نوازی به گوش می‌رسد که در نهایت شما را به آرامش می‌رساند.
این شاعر اظهار کرد: در شعرهای این مجموعه، طبیعت و اشیا نفس می‌کشند و چون اسطوره‌ای جان‌بخشیده حرکت می‌کنند و افق‌هایی از زبان شعر را جولان می‌دهند؛ پاییز، زمستان، باران، شب، باد، نارون، پیچک، گل‌های وحشی، بنفشه‌ی صحرا و… فراتر از گستره‌ی طبیعت با تحریک عواطف و احساسات و دغدغه‌هایم هم‌ذات پنداری می‌کنند و روح و طراوت تازه‌ای را نمایان می‌کنند.


تعداد صفحه : 159
زیر مجموعه : شعر نیمایی
نسخه‌ی : سخت(چاپ شده)
زبان کتاب : فارسی

ew

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 باما در تماس باشید.

 


ایران/ استان تهران / تهران
09199926216